KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229407
nr 1522 9407
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, "Röisheim i Böverdalen". Signerad. Olja på duk, 44x59 cm, yttermått inklusive ram: 58x73 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 20 februari 2023
kl 20:20:48
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
David Wallin
Läs mer om David Wallin